Technology

Drużyna narodowa Ekwadoru wygrywa z kadrą narodową Kataru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu wynikiem zero do jednego!

24.11.2022, 09:13 0 komentarzy
Drużyna narodowa Ekwadoru wygrywa z kadrą narodową Kataru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu wynikiem zero do jednego!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się co cztery lata. Fani futbolu z całej świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny mecz mistrzostw świata i nie ulega to wątpliwości. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w miniony weekend było tak samo. Inauguracyjny mecz poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie. Jednak później nadeszła pora piłki nożnej i kibice piłkarscy znajdujący się na stadionie oraz przez odbiornikami oczekiwali wspaniałego widowiska. Już od początku pojedynku emocji nie brakowało, ponieważ zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru szybko zdobyli gola. Już po trzech minutach do siatki trafił Valencia i wydawało się, że kadra Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Arbiter tego meczu zdecydował się jednak sprawdzić systemem VAR poprawność tej bramki i okazało się, że w chwili dogrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. Gospodarze mundialu mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Drużyna Ekwadoru mimo anulowania pierwszego trafienia nie miała w planach zaprzestać atakowania. Piłkarze reprezentacji narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania. Napastnik kadry narodowej Ekwadoru kilka minut później znalazł się w akcji sam na sam z golkiperem narodowej reprezentacji Kataru i został sfaulowany. Arbiter nie zastanawiał się ani chwili i zarządził jedenastkę, a bramkarzowi pokazał kartę. Karnego na bramkę zamienił napastnik drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Bardzo słabo w porównaniu do swoich rywali wyglądała drużyna narodowa Kataru. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a golkiper narodowego zespołu Ekwadoru przez większą część meczu był bezrobotny. Bramka numer dwa dla narodowego zespołu Ekwadoru padła w trzydziestej pierwszej minucie, a strzelcem ponownie był Valencia. W I połowy tego meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Obie drużyny w trakcie drugiej połowy znacznie obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Finalnie mecz zakończył się rezultatem dwa do zera dla kadry narodowej Ekwadoru, która doskonale rozpoczęła mundial. Natomiast narodowa drużyna Kataru znalazła się w tej chwili w trudnym położeniu i może mieć problem z awansem do kolejnej fazy mundialu.

Zostaw komentarz